STARŠÍ ČLÁNKY neboli ARCHIW STARŠÍCH ČLÁNKUOW
Zde najdete výběr starších článků (nejen) z mojí autorské doby kamenné - z působení v tištěných médiích

výživa, zdraví, alternativní terapie ekonomie, finance, dění * genealogie jiné

výživa, zdraví, alternativní terapie (viz též moje knihy k tématu)
Medicína, věda, Taliban (MF Dnes, 10. 10. 2001) - konvenční versus alternativní medicína a svoboda, (doplněno o reakci a odpověď na ni - tj. 3 články z roku 2001, z toho 2 moje). Článek je citován v mé druhé knize. Převzal ho také server pacienti.cz zde.
Medicína, lobby, tržní drak (MF Dnes, 20. 4. 2002) - kritika medicíny za to, že je ve vleku volného trhu, je úplně mimo, čili "neexistující drak sežral neexistující princeznu". Volný trh nemůže medicíně škodit, natožpak tehdy, když v ní vůbec není. Škodí jí především tuhá regulace.
Probiotika - pomocníci na cestě k lepšímu zdraví (Zdravotnické noviny - Pacientské listy, .../2010) - zajímavosti a zdravotní význam probiotických kultur, blíže k tématu najdete v mé knize Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu.
Zdravá játra - sídlo odvahy a klidu? (Zdravotnické noviny - Pacientské listy, 11/2010), zajímavosti o játrech a přírodních metodách léčby, které většina lékařů zatím nezná - blíže k tématu v mé druhé knize.
Bio výživa podporuje zdraví (Zdravotnické noviny - Pacientské listy, .../2010), biologicky pěstovaná výživa je zdravější, kde je nejvíc pesticidů, pesticidy a hyperaktivita dětí (studie). 
Ovoce a zelenina pro zdraví (Zdravotnické noviny - Pacientské listy, 3/2010), důležitý rezervoár nezbytných látek pro tělo, jejich koncentrace je však při pěstování na nebiologicky obdělávané půdě horší než v minulosti, pesticidy mohou ohrozit zdraví. Biozelenina (něco, co kdysi existovalo jako běžný standard) tedy představuje obrovský posun vpřed.
Maso a zdraví z mnoha úhlů (Zdravotnické noviny - Pacientské listy, 4/2010), maso z hlediska evoluce a adaptace patří k potravinám, na které jsou naše geny zvyklé více než třeba na obiloviny, ale: není maso jako maso.
Žlučník a "jeho" byliny (Zdravotnické noviny - Pacientské listy, .../2010), nejen o žlučníku a bylinách, ale také o účinné proceduře pro čištění žlučníku a jater.
Mezinárodní kuchyně a zdravá výživa (Zdravotnické noviny - Pacientské listy, 12/2010), mezinárodní kuchyně aneb která je nejzdravější, nejzajímavější, nejpřirozenější...
Lehká strava má mnoho variant (Zdravotnické noviny - Pacientské listy, .../2010)
Rizikové jsou hlavně brambory a jablka (Zijemenaplno.cz, 2010). Rozhovor se mnou na téma: potraviny bio či nebio?
Očkovací povinnost jinými očima (Neviditelný pes 19. 8. 2010 zde, Celostní medicína zde)
S adaptogeny proti únavě i nemocem (Neviditelný pes 14. 10. 2000 zde

ekonomie, finance, dění
Pětiprocentní práh jako vynález (možné) zkázy (Karel Machala, publikováno zde - Neviditelný pes 10. 2. 2017)
Tři Achillovy paty Bitcoinu - vyšlo v Bankovnictví, 2014, č. 1 -2, s. 38-39. (Rizika a vady virtuální měny Bitcoin - padělatelnost, absence krytí, manipulativnost kurzu. Výhody/nevýhody 
anonymní měny, hrozby pro bitcoin, bitcoin jako hrozba. E-gold.)
Moje články pro měsíčník Bankovnictví a ročenku Top Finance (Economia a. s.) na ihned.cz. Najdete jich na tomto místě více než 110, byly publikovány v letech 2001-2013.
Církevní restituce, odluka - pohled z druhé stranymůj článek ze 4. 9. 2012 k církevním restitucím, byl publikován exkluzívně zde na humanaction.cz.
Prosekat daňovou džungli - můj článek ze 6. 8. 2001 v deníku Mladá fronta DNES, rubrika Názory.
Vláda růže bez růžových brýlí - můj článek z 10. 5. 2002 v deníku Mladá fronta DNES, rubrika Názory.
Úděl muže: kratší život, více peněz? - můj článek z 25. 7. 2002 v deníku Mladá fronta DNES, rubrika Názory.
Povodně, státní pomoc a pokřivené daně - můj článek z 30. 8. 2002 v deníku Mladá fronta DNESs, rubrika Názory.
Korupci plodí zbytnělý státmůj článek z 3. 4. 2002 v deníku Mladá fronta DNES, rubrika Názory.
Třesk šamana Grégra - můj článek z 16. 7. 2001 v deníku Mladá fronta DNES, rubrika Názory.
Chléb a hry veřejné správy - můj článek z 13. 9. 2000 v deníku Mladá fronta DNES, rubrika Názory.
Daňový strom nutno prořezat - můj článek z 13. 6. 2000 v deníku Mladá fronta DNES, rubrika Názory
Blud zaměstnaneckých fondů - můj článek z 18. 7. 2001 v deníku Mladá fronta DNES, rubrika Názory
Profesionální armáda je levnější - můj článek z 17. 1. 2000 v deníku Mladá fronta DNES, rubrika Názory (aneb Jak jsem zrušil povinnou vojenskou službu v ČR :-)).
O rovné dani vyprávíme mnoho nepravdivých zkazek - můj článek původně v deníku MF DNES (2002), rubrika Názory, převzat i do sborníku CEP.

genealogie (viz též moje knihy k tématu)
Zabije genetika rasismus? - můj článek z 12. 2. 2001 v deníku Mladá fronta DNES, rubrika Názory.
Odkiaľ prišli naši predkovia pod Tatry. Od tajomstiev dedkovho šuplíka k siedmim pramatkám, ktoré splodili všetkých Európanov.
Můj článek z 3. ledna 2002 pro slovenský deník Národná obroda (slovensky) - Môj článok z 3. januára 2002 pre slovenský denník Národná obroda (po slovensky).
12/2016: Blíže k tématu moje nová kniha (česky) - Bližšie k téme moja nová kniha (po česky) Kdo jsme a odkud přicházíme? Netušené souvislosti hledání předků.

postupně budu možná přidávat další články, které se mi podaří najít