Odkazy:
Zdraví, výživa a alternativní terapie   
NUTRITION AND HEALTH - LINKS

Kvašená zelenina, probiotika, kombucha, kefír
ROZHOVOR se mnou o kvašené zelenině a o knize: Kvašená zelenina je vycházející hvězdou zdravé výživy, originál rozhovoru je na detoxy.cz pod jiným titulkem: Kvašení: zázrak přírody (blíže k tématu viz moje kniha Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu). Rozhovor s výrobci: Kimčchi ze Šlapanic. Pickles k rozvozu - zdravá škola - Sidusáček Praha.
Do you need to take probiotics?The benefits of probioticsenzymes - Potřebujete brát probiotika? & Přednosti probiotik, enzymů. (Jon Barron, anglicky - JB Supplement Guide). 
Článek dr. Mercoly (osobnost mé knihy Géniové na prahu nové medicíny) k léčivým účinkům kvašené zeleniny (anglicky). Fiber, fermentation, DNA
Primates and gut microbes evolved together - Primáti a střevní bakterie se vyvíjeli společně 15+ milionů let.
All about kefir grains and real homemade KEFIR (vyčerpávající informace o pravém kefíru a kefírové kultuře, výrobě sýra z kefíru, historii kefíru atd.)
Kombucha - nápoj z čajové houby - stránky v mnoha jazycích (návod jsem přeložil do češtiny v roce 1999). Tibetská houba na kefír (zdroje krystalů v ČR).
U 3 koček modrooček: zajímavý článek o postupu a zkušenostech s kvašením zeleniny, fotky a zmínka o mé knizeSnězles: stránka ke kvašené zelenině

Slunce, vitamín D ze slunce, světlo a zdraví, spánek
Facts: Producing vitamin D from the sun (Fakta: Jak vytvářet vitamín D ze slunce, anglicky)Healing power of lightHealing power of sunlight (Léčivá síla slunečního světla, autor dr. Mercola, osobnost mé knihy Géniové na prahu nové medicíny). Věda pro medvěda o vitamínu D (aneb jak někteří takyvědci pracují, anglicky, autor Jon Barron): Vitamin D Nonsense
GrassrootsHealth - cenné informace, videa - semináře expertů, články a grafy na téma značného významu vitamínu D pro zdraví a léčbu většiny chorob. Vitamín D samotný zapíná asi desetinu lidských genů a jeho hladina výrazně ovlivňuje výskyt chorob. WakeTherepy: The magic bullet for even severe insomnia.
Nový objev vědy: Buňky živočichů včetně člověka mohou tvořit energii ATP ze slunce a chlorofylu ve stravě (článek na detoxy.cz).

Vitamín C a terapie megadávkami 
High-Dose Vitamin C Therapy Proven Effective - článek o prokázané účinnosti megadávek vitamínu C mj. na tetanus, polio, zápaly plic apod. Aneb jak konvenční medicína ignoruje vědu.
Living proof - Vitamin C: Miracle Cure: Příběh Allana Smitha (popsán v mé knize Géniové na prahu nové medicíny) - novozélandský farmář, dlouho v komatu z leukemie v kombinaci s akutní infekcí prasečí chřipkou, byl vyléčen z obou nemocí megadávkami vitamínu C (nitrožilní podání 100 g/24 h) přes tuhý odpor lékařů v nemocnici teprve po silném tlaku rodiny a jejích právníků. Video novozélandské televize 3NEWS (+odkaz na další videa k vit. C na stejné stránce pod "More videos").
Dr. Robert Cathcart - lékař s nejvíce zkušenostmi na světě s megadávkami vitamínu C (desítky tisíc pacientů léčil "céčkem", podrobněji zmíněn v mé knize) - jeho původní stránky orthomed.com (doména vypršela, v současné době nefunkční) byly naštěstí včas zkopírovány a jsou dostupné zde. Obsahují "mraky" užitečných informací o léčbě vysokými dávkami vitamínu C (zde je video, kde dr. Cathcart hovoří o přípravě askorbátu sodného pro IV terapii vitamínem C).
RiordanClinic - stránky a klinika dr. Riordana, experta na léčbu megadávkami vitamínu C.
Linus Pauling Institute + LPI Micronutrient Infocenter - Institut Linuse Paulinga (osobnost mé knihy), pokračující v jeho úsilí na poli ortomolekulární medicíny. Hlavní část jeho výzkumů se týkala vitamínu C, ale zkoumal i vliv dalších živin na léčbu.

Terapie dalšími živinami a megadávkami živin
Jód (a fluor, brom, chlór, halidy) - Iodine Article by Robert Redfern & his advice on Body Temperature Test to check your thyroid health. Dr. Sircus: Iodine PhobiaHormones, Halides and Health (pdf). How the thyroid worksHashimoto, Se+IIodineRefsIodineTestimonialsOrthoIodineFAQIodine Research. Guide to supplementing with iodine.
Konvertor vitamínů - mg, mcg na IU, přepočet různých forem vitamínů apod. Homocystein - Dr. Karel Erben (rozhovor s ním na DVTV).
Mg & Ca - Low Mg, Insulin Resistance and Diabetes (dr. Mercola: málo hořčíku, inzulinová rezistence a diabetes 2). Colostrinin - Alzheimer and a safe, available treatment.
Vitamin K1 ,K2 against arterial calcification. Cholesterol. Four nails in the cholesterol theory coffinThe Ultimate Antioxidant (přehled antioxidantů a jejich význam, Jon Barron).
Turmeric paste - kurkumová pasta, turmeric milk - kurkumové mléko. Colloidal silver works fast for infections of eyes and ears . Koloidní stříbro funguje na oční a ušní infekce rychle (anglicky).
Cu: Copper: What aneurysms, white hair and wrinkles have in common - Měď: co mají společného aneurysmata, šedivé vlasy a vrásky. Dr. Eleková: Glutathion a fenomén potlačení horečky

Léčba výživou, detoxikace, netoxické a neinvazívní terapie, celostní medicína
Price Pottenger Nutrition Foundation - Informace nadace PPNF (v angličtině), která se věnuje odkazu a myšlenkám dr. Westona Price a dr. Francise Pottengera (dr. Price zvaný Darwinem výživy je první osobností z mé knihy Géniové na prahu nové medicíny).
Dr. Mercola - web dr. Josepha Mercoly v angličtině s tisíci články na téma jednoduché, přírodní a netoxické způsoby léčby, kritika konvenční medicíny, toxických metod nepříčinné léčby a nadužívání invazivních zákroků. Jedna z osobností mé knihy Géniové na prahu nové medicíny. Dr. Mercola: Juicing-One of the best tools for healthMaking bone broth a stapleBone broth benefitsKetogenic approach to fight cancerIntermittent fasting success, 7 super healthy foodsDr. Weil's 4-7-8 breathing techniqueButeyko breathing method, Sleep removes waste via glymphatic systemTurmeric vs. cancer etc. (kurkuma proti rakovině aj.). Gut bacteria and brain health. Monthly newsletter archive.
Super Juice Me Documents: Profound healing effects of juicing - Dokument Super Juice Me ukazuje vyléčení nebo výrazné zlepšení u 28 chronicky nemocných, kteří byli na 28 dní podrobeni dietě či půstu s konzumací pouze čerstvě odštavené zeleniny. Mezi nimi je mj. vyléčený z diabetu. (více k léčebným účinkům šťáv moje kniha Géniové na prahu nové medicíny).
Wendy Myers: Healing Power of Bone BrothStudy: Ketogenic diet & Hyperbaric oxygen therapy stops cancer (Poff, Ari, Seyfried, D'Agostino).
Dr. Walt Stoll - Zdroj cenných informací z celostní medicíny (anglicky). Články dr. Walta Stolla, roky otázek a odpovědí na diskusním fóru celostně myslícího lékaře, jehož hlavní metodou byla tzv. trojnožka - trojkombinace účinné relaxace s cvičením a zdravou stravou. Kritik negativních jevů konvenční medicíny. Jedna z osobností mé knihy Géniové na prahu nové medicíny.
Dr. Dietrich Klinghardt - Lékař celostní medicíny původem z Německa, dnes v USA, mj. expert na detoxikaci od těžkých kovůJedna z osobností mé knihy Géniové na prahu nové medicíny. Jeho příspěvek na téma detoxikace od těžkých kovů. 
Detoxikace probíhá přednostně potem. V krvi nebo moči nemusí být přítomny toxiny a těžké kovy, které se dají najít v potu, protože tělo dle následující studie upřednostňuje eliminaci potem přes pokožku. Proto testování krve či moči nemusí (na rozdíl od testování potu) ukázat toxickou zátěž, která přesto existuje: Blood or urine testing may underestimate toxic burden as body prefers excretion via sweating
Matthias Weiser's Infopage: Alternative Medizin - sbírka informací k mnoha oblastem alternativní medicíny v němčině - extensive collection of alternative medicine info in German
5 day liver/gallbladder flush - 5denní pročištění jater/žlučníku Baseline Health Foundation.
Šankhaprakšalana a další očistné techniky. Šank prakšalana - obrázky cvikůWhich type of exercise is best for the brain?
Guide to mercury levels in fish - Ryby podle hladiny rtuti (které druhy je málo bezpečné jíst a naopak). HgDetoxYahooGroups
Rebutting a Skeptic (Jon Barron) - jak někteří skeptici ohánějící se vědou používají pavědu, domněnky a neznalost toho, o čem mluví, a když dojde k vyvrácení omylů, nepublikují odpověď (anglicky). ColonDetox (Jon Barron). Jon Barron Inteview. Once again, they are coming after your supplements. Herbář peruánských bylin.
Turmeric for health: Must read articles (kurkuma, kurkumin - články). Jan Vaš - foto: Vyléčeno pouhým vysazením "éček". Ein Herzspezialist verrät: Zucker esse ich nie und werde daher länger leben.
Oxalicum - látka podporující imunitu a detoxikaci: Foliopharm.

Ozón, CDS a MMS (ClO2, chlordioxid), parazitická onemocnění, antihelmintika
Ozone therapy (ebola, viruses and more) by Dr. Rowen. Ozone, ebola, ozone inactivates viruses (dr. Mercola). 
ClO2 - a promising antiseptic, a size selective antimicrobial agent.
Stránky UžívámeCDS. Video MMS/CDS prakticky (včetně případů vyléčení rakoviny, artritidy atd.). Video CDS2. Odkazy ad CDS2Jak na CDS2JimHumbleOrgGenesisIIA.Kalcker.
Patrik Schoupal: MMS/CDS2: Nebezpečná chemikálie nebo superlék? (123). MMS fórum U pramene. Archivované texty FB skupiny Užíváme CDS2.
Testování vlivu MMS na malárii v Ugandě (2 videa v němčině) - přišlo přes 700 lidí, u 154 testem potvrzena malárie, druhý den potvrzena malárie u 11 z nich, dostali opakovanou dávku, vyléčeni všichni. Lékař a zástupci Červeného kříže byli dle videa přítomni, lékař vyjádřil nadšení z vyléčení "nevyléčitelné" choroby. Červený kříž svoji účast později popřel a od výsledků studie se distancoval, pravděpodobně pod vlivem "nezjištěných tlaků z určitých kruhů". Ze strany úřadů a oficiální medicíny není o nepatentovatelný levný fungující prostředek zájem. Pokud by nebyli spokojeni s prováděním studie, mohou provést vlastní, ale neprovádějí. 
Přednášky ze setkání terapeutů na pražské Olšance (10/2013) a další informace:
Ještě jednou o parazitech na moje-pravdy.cz, Parasite protocols - curezone (FulvA+DiaE+tinct), příběh na e-regena.cz: Rakovina prostaty. Dávkování antihelmintik vč. přírodních. Článek zmiňující antiparazitikum mebendazol a antifungální léky jako prostředky proti rakovině. Bandwurminduziertes Krebs (Rakovina způsobená tasemnicí). Tapeworm in brain: Man told he has 30 minutes to live unless operated.

Zajímavé zahraniční stránky - alternativní léčba, přírodní terapie
GreenmedInfoHealthImpactNewsNatural News - zprávy z oblasti přírodní medicíny a alternativních terapií
Robert Redfern's NaturallyHealthNews, dříve/formerlyGoodHealthHelpdesk. Bruce Lipton: Biology of beliefLeonardColdwellThe Sugar Conspiracy.
Příběh léčby rakoviny stadia IIIB alternativou (stránky Patrika Schoupala Alternativní cesta). 
Přehled bylin tradiční čínské medicíny a jejich indikací (anglicky) - pouze samostatné byliny, ne směsi, ale rozsáhlá sbírka. Traditional Chinese medicine and its herbs.
Earth Clinic - (en) Home Remedies, Complementary and Alternative Therapies - domácí léčivé prostředky, komplementární a alternativní terapie. Urban PermacultureHealthy Soil.
Lists of frequenciesFreqListRifeWaveRifeListeFreqCAFL Frequencies for Zappers (en) - seznamy frekvencí patogenů pro programovatelné zappery
Dr. Tullio Simoncini - jeho stránky zde - léčba rakoviny alkalickými solemi (soda bikarbona podaná do místa nádoru) - na základě jeho hypotézy, že rakoviny souvisejí s přerostlou candidózou (jeho kniha má název "Rakovina je houba") - úspěchy zejména v případech, kde je izolovaný nádor, k němuž lze dostat roztok sody bikarbony. Onkolog, který "pověsil na hřebík" běžné metody jako je léčba rakoviny karcinogenními chemoterapeutiky. Není zrovna "oblíben" kolegy, kteří u konvenční onkologie zůstali.
What it's like to be allergic to WiFi (Jak vypadá alergie na wifi). How to select safe chemical free colloidal silver (Jak si vybrat bezpečné koloidní stříbro bez chemikálií).
Rick Simpson - cured his skin cancer with cannabis oil - vyléčil sebe a tisíce lidí z rakoviny kůže konopným olejem. Courtneys: Heilung durch CannabisRohsaft. Konopí, děti a lži.
CancerTutorRoyal Raymond RifeNa prahu nové medicíny (Enderlein, Naessens atd.). Rügyterapia (hu). 
Li Qing Yun (?1677-1933): Lessons about Longevity. The longest living countries (Žebříček zemí, kde se žije nejdéle).
Roztroušená skleróza - multiple sclerosis: Dr. Jelinek: OvercomingMS. Medizinprofessor heilt MS in 5-Schritte-Programm (bei sich und anderen).

Statistiky zdraví, referenční rozpětí živin a zajímavosti
Žebříčky WEF v pdf - zdraví, školství - kojenecká úmrtnost, střední délka života (naděje dožití při narození) incidence AIDS, TBC, malárie, kvalita základního školství (ČR 51. místo) - World Economic Forum rankings - health, primary education
Střední délka života (naděje dožití při narození, tj. jen odhad do budoucnosti) - mapa na wikipedii z CIA World Factbook - Life expectancy on wikipedia with map.
Life expectancy maps - EU vs US - MAPA - střední délka života EU vs. USA. Median age global MAP - mladé a staré země dle mediánu věku - MAPA.
Reference ranges for blood tests (Referenční rozpětí pro krevní testy + přehledně barevně rozpětí na obrázku)
Mapy světa - konzumace mléka a alergie na laktózu - dvě mapy světa podle % populace jednotlivých zemí. Statistika konvenční léčby v USA - Dr. Barbara Starfield (angl., zmíněná v mé knize)
Homicide/murder rates - world map - mapa světa podle míry vražd. Mapa výskytu roztroušené sklerózy 2013 (Skotsko, ČR a Německo mají nejvyšší výskyt v Evropě, i když tady to není vidět - je tomu tak podle jiné mapy s užšími dělícími pásmy a zároveň tudy prochází jakýsi stín ve tvaru jazyka (měně slunce než na jihu Evropy a méně než ve Skandinávii), takže souvislost s vitamínem D se nabízí jako důležitá spolupříčina. Mj. Saúdská Arábie a Írán mají vyšší výskyt než Irák, což pravděpodobně do značné míry souvisí s tím, jak se musejí ženy zahalovat - všechny tyto země jsou slunečné. Další dělící čára jako by šla nejen podle výskytu světla ze slunce, ale i podle vyspělosti ekonomik - nepřejídající se chudší země mají méně než bohatší země. Dalším faktorem (vitamín D) může být konzumace mořských ryb. A faktorů bude určitě víc včetně stresu stahujícího cévy vedoucí k míše a mozku atd.
NNT - evaluating benefits/harm ratio of treatments by "number of patients needed to treat" with a specific treatment to achieve 1 success etc.
Lies, Damned Lies and Medical Science - as much as 90% of medical research may be flawed - až 90 % lékařské vědy je pravděpodobně pavěda - dr. Ioannidis (blíže o jeho výzkumech v mé knize).
John Ioannidis: Why most published research findings are false (proč většina publikovaných zjištění výzkumů neodpovídá skutečnosti). Věda není v pořádku nejen v medicíně: Big Science is Broken. Co vám hrozí při kolonoskopii, ale lékař vám to nepoví.
Increased risk of traffic accidents in people with latent toxoplasmosis. Toxoplasma může způsobovat mj. schizofrenii a bipolární poruchy. Stress undercuts a healthy diet.
10 natural/herbal remedies against toxoplasmosis. +10more. And more+info.

VAKCÍNY, VĚDA A PROBLÉMY S NIMI - celý oddíl přemístěn na samostatnou stránku.
Kdo se chce seznámit se skutečně vědeckými důvody, proč by vakcíny neměly být povinné, najde dostatek důkazů z vědeckých studií právě zde.

Další inspirativní stránky a články
Zdravapotravina - potraviny bez éček a zbytečné chemie.
Celostní medicína - zajímavé články na téma zdraví, výživa, přírodní léčba. (+úryvek z mé knihy). 
Advana - vzdělávání v přírodní medicíně, výživě apod. Jedlé rostliny a Divoká kuchařka - jedlé divoké rostliny. Namáčení a klíčení - přehled. How to make sprouted Essene breadHummus.
Dr. Rudolf Zemek (mj. zajímavý článek k čištění střev  peroxidem hořčíku (Ozovit) a řešení dysbiózy), Dr. Eva Podhajská - celostní medicína 
HIV and MSStudy: Fluoride etc. officially declared neurotoxin, published in Lancet Neurology.
Plants for a Future - vast collection of roughly 7000 edible, healing and useful plants and how to propagate and grow them - rozsáhlá sbírka informací o asi 7000 jedlých, léčivých a jinak užitečných rostlinách pro člověka, jak je rozmnožovat a pěstovat. Anglicky. Herbář Wendys (nejen léčivé rostliny). Herbs for testosterone a War against supplements (Jon Barron).
Explore the amazing phenomenon of spine and CNS. Milton FriedmanDrug Regulation (video from Free to Choose - in English). When I'm gone - letters to son written on a deathbed. Dopisy synovi psané na smrtelné posteli (anglicky). Čím se živí rakoviny. Dr. Hardin Jones: Ako dlho žijú pacienti s chemo a bez chemoIn 1973 doctors in Israel staged a month-long strike - mortality fell by 50%.
Clostridum perfringens may cause multiple sclerosis. The Kalish Adrenal Healing Method. Brain's missing pipes. How to decalcify the pineal gland.
Dr. Alexander Wunsch: PhotonblogDE + SpektrochromDE. Thriving on raw eggs in 117Zdravi-mJohanz.blog.cz k vitamínu C a zmínka o mé knize. 
IBM annouced discovery of a macromolecule able to zap all viruses. Causation of Crohn's Disease by Mycobacterium avium ssp. paratuberculosis.
                                                                                Nedejme si přírodu
Filosofie
PHILOSOPHY
A 69 year old man - the "happiest man in the world": Being happy takes just 15 minutes a day (Matthieu Ricard).
Milan Calábek: video o iluzornosti vnímání skutečnosti a záměně slov a skutečnosti. Mapa není územím - přepis stejného sdělení (s drobnými chybami). Kdo opravdu jsme.
Dokumenty a mystické cestopisy Igora Chauna: 
Síla moudrosti - stránky věnované Evženu Šteklovi a buddhistické kundaliní józe se zajímavými články k meditaci, osvícení apod. 
Bruce Lipton: Why you cannot die. Tomáš Brouček: Na straně většiny. (Poučné pro všechny, kdo mají rádi svobody volby: Zásah úřadu a špatná, protože složitá legislativa).
Máte výsledky jako nebožtík. Výzkum: Proč inteligentní lidé vyhledávají společnost méně často.
J. Dušek: Obnovení schopnosti vnímat jeden druhého (Svoboda NaŽivo 2012), Pravda je někdy nepravděpodobná. Film The Secret: Tajemství (- scénář česky, video in English).
Sacred texts archive. Korán o islámu (netolerantní pasáže).

ODKAZY 2 LINKS 2 (--> na rozcestník všech odkazů - to the signpost of all links)