Odkazy:
Počasí, cestování, geografie
WEATHER, TRAVELLING, GEOGRAPHY LINKS
                                                                                         --> Moje ZÁPISKY Z CEST jsou popsány zde. Na této stránce následují zajímavé odkazy:
Počasí
WEATHER
Ventusky - teploty aj. na mapě světa - temperatures and more on world map. Windy - vítr, teploty, počasí - map of winds, temperatures etc. 
Jaké je kde sucho: InterSUCHO. Mapa ČR a sucho.
Meteopress - stránka o počasí v ČR dle regionálního nastavení. YR - norská předpověď pro celý svět. Sat24HolidayWeatherMeteoJKalina - tlak vzduchu. Počasí/voda/vzduch: Výstrahy.
Slunečno.cz - stránka o počasí v ČR i ve světě (10 516 míst), v ČR regionálně (zde např.: BrnoPraha), pocitové teploty, západ/východ slunce atd. TwojapogodaPLSUNRISESUNSET
Travel-weather - počasí dle regionů v IT, CH, GR, D, ESP, AT, NL, B, FR, PT, UK/GB, Skandinávii, IRL. Průměrné teploty po měsících v průběhu roku. Tipy, muzea, kultura, ubytování, telefonování (místní SIM karty), autopůjčovny... NebenadhlavouCZWeatherOnlineEuropeMAPSunshine hours (hodiny slunečního svitu - mapa Evropy).
Meteoweb (IT) - meteo e scienze del cielo e della terra, geo-vulcanologia. 2014: Earth's Warmest Year
Seatemperature - teploty moře podle zemí. World of winds (updated every 3 hours) - větry ve světě, aktualizováno každé 3 hodiny. Global Wind Atlas - globální atlas větru.

Cestování, geografie
TRAVELLING, GEOGRAPHY

Trasy, vzdálenosti, mapy - Routes, distances, maps
Plánovač tras Škoda / Route planner. Tripomatic. ViaMichelinMap of left/right side driving countries - Mapa světa dle zemí, kde se jezdí vpravo/vlevo.
Distance calculator (Výpočet vzdálenosti vepsáním města a země do adresyURL nebo do okének - příklad Tallinn - Vilnius). 
Ceny benzínu v Evropě - mapa / prices of gasoline / petrol in Europe - MAP. Dálniční známky a poplatky - Highway fees. Placené a neplacené dálnice ve Španělsku: mapa.
Hatarinfo - doba čekání na maďarských hranicích Schengenské zóny (ven a dovnitř). Čakanie na hraničných priechodoch SK s Ukrajinou. (Waiting times: HU and SK Schengen borders).
Ubytování - Accommodation
BookingTrivago. BudgetHotelsVRBOAirbnbFlipkeyHomeAwayVýměny bytů/domů navzájem: HomeExchange (HmExL), HomeLinkSwitchhomesIntervacKnok. Výměnné dovolené - článek.
Tiscover - Ubytování v Alpách od prázdninových bytů přes ubytování na farmě (Bauernhof) až po penziony a hotely - Rakousko aj. Dovolená v Rakousku je i zde: Urlauburlaub
Polsko - ubytování: Nocowanie.plNaszesudety. Slovinsko: Gohome - pronájmy (i prodej nemovitostí) včetně krátkodobých. The other Airbnbs: Alternative home share rentals.
Mioaffitto & Affitto  - Domy a byty na pronájem po celé Itálii - Case e appartamenti in affitto in tutta Italia. Apartmány/domy Vitalba v Toskánsku.
Lety, letenky, letiště - Flights, air tickets, airports
Letový radar - Flightradar - mapuje, kde je vaše (nebo jakékoliv) letadlo, jaká letadla jsou právě teď nad kterou zemí a kam směřují. / Where is your (any) airplane
Kiwi (Skypicker) - vyhledávač nejlevnějších letenek / Cheapest air tickets search engine, Zaletsi.cz, IndieBootsnallSkiplagged, Letenka.cz
Kódy letišť - letiště celého světa podle kódů a podle měst a názvů letišť. / Airport codes. Zájezdy letecky z BrnaStansted: Buses from airport. FaroAirportShuttleDirFAOTaxiFAO.
Jízdní řády, vlaky, busy, lodě - Timetiables, trains, buses, ships
Rome2Riovyhledávač přepravy (autobus, vlak, trajekt atd.) - travel search engine (bus, train, ferry etc.)
Lodě - aktuální poloha lodí kdekoliv ve světě / Where is any ship in the world right now
Jízdní řády ČR a Evropa - jizdnirady.idnes.cz (vlaky a autobusy, MHD, lodě a letadla) - timetables: Czechia and Europe (trains, buses, city transport, ships, airplanes)
Tabule odjezdů ze všech vlakových nádraží ČR (SŽDC) - Departure boards from all railway stations in Czechia. 
Autoreisezüge - cestování vlakem i s autem na vlaku - travelling with car on a train. Autoreisezug AT-TK. ÖBB Nachtreisezug.
Příběhy, blogy, lokality - Stories, blogs, locations
Češi v Texasu: City of West.
Lost at sea (15 měsíců sám v Tichém oceánu z Mexika na Marshallovy ostrovy/the Alvarenga story, 15m alone in the Pacific, 2012). 
Památky v PolskuBělorusko: Belarus opens up? VisaFreeHrodna: Trophybel. Turecko: AllAboutTurkey. StoneAgePeople: North Sentinel Island.
Ostatní - Others
Seznam mezinárodních směrových čísel - celý svět telefonních předvoleb i s mapou. / International dial code numbers with map. Child seats in the US and Canaada
Kódy názvů států a dalších území - ISO 3166-1/ Codes of country names. Online Alarm ClockPlanetware.  ArcheologyTravelTraveluto
Timeanddate - časové zóny (konvertor, mapy), časovače dat, kalkulátor vzdálenosti, kalendář, počasí, slunce a měsíc (východy, západy, fáze atd.). Planety na obloze - Planets in the sky.
Zeměpisné souřadnice konkrétního místa na Google Maps - Latitude and longitude of a given point on a map + nadmořská výška/altitude
Vepiš adresu a ukáže se dům (Submit address, you get house front picture for Christmas). Cittaslow + wikipedia Cittaslow, CittaslowTK. AtlasObscura.ODKAZY 4 LINKS 4 (--> na rozcestník všech odkazů - to the signpost of all links)